Pieluchy Dada Premium – recenzja

Pieluchy Dada z Biedronki są w Internecie znane i polecane. Na forach, na blogach wielu rodziców je zachwala, choć jak każdy produkt mają i swoich przeciwników. Pieluch w życiu Chłopców testowaliśmy kilka rodzajów, głównie w pierwszych tygodniach ich życia. Mali jako wcześniacy mieli bardzo małe tyłeczki i mało które pieluchy na nich pasowały. Już przed porodem mieliśmy dwa opakowania pieluch Happy nr 1, które były sporo za duże i niestety powodowały uczulenie u Syna Pierwszego. Kolejne, jako że ilość zużywanych pieluch była ogromna używaliśmy pieluch Babydream z Rossmana rozmiar 1, tanie, dobrze chłonące, ale dość grube i znów lekko przyduże. Następne były Pampersy New Baby i Pampersy Premium care – szczególnie pasowały nam te drugie: bardzo cieniutkie, delikatne, miękkie, jednak cenowo wychodziło dla nas zbyt drogo, także szybko z nich zrezygnowaliśmy. Ponadto miałam wrażenie, że przy zmianie pielucha z wierzchu była wilgotna. Dość długo zatrzymaliśmy się przy Huggies Newborn 1, potem 2. Bardzo dobrze dopasowane, nie powodujące uczuleń i odparzeń (w sumie moje Dzieci nigdy nie miały odparzeń, a uczulenie raz po wspomnianych wyżej Happy), ciut grubsze niż Pampersy, ale przystępne cenowo. Najbardziej pasowały nam rozmiarowo, czego nie można powiedzieć o rozmiarze 3, który po prostu był dla nas za duży i z tego powodu przeciekał. Z numeru 2 używaliśmy też Pampersy – w prezencie dostaliśmy wielką pakę, choć sami nigdy ich nie kupowaliśmy, bo jak pisałam nie kalkulowało nam się cenowo. Przy rozmiarze 3 skusiliśmy się na Dada, niestety te zwykłe i byłam bardzo rozczarowana, bo okazały się bardzo grube i ‚toporne’. Mąż nie zrażony przy kolejnych zakupach zaopatrzył Dzieci w pieluszki Dada Premium i to był strzał w 10!Pieluchy pasują idealnie rozmiarowo (teraz jesteśmy przy 4), są cienkie, mięciutkie, sprawiają wrażenie przewiewnych, nigdy Chłopców nie uczuliły, przede wszystkim świetnie chłoną (choć zdarzyły się i przecieki po całej nocy, ale nie dotyczy to tylko Dady, ale przy każdych pieluchach mieliśmy sporadycznie takie wypadki). Mają bardzo ładne kolorowe nadruki (każdy rozmiar inny obrazek), mocne rzepy i przyzwoicie przylegające gumki z falbankami po bokach, co ważne posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. No i przede wszystkim cena, opakowanie kosztuje ok 27 zł (rozmiar 3 – 64 sztuki, rozmiar 4 – 54 sztuki). Moim zdaniem stosunek ceny do jakości jest super! Uważam, że Dada porównywalne są do Pampersów, a skoro tak to po co przepłacać – Pampersy wychodzą około 80 groszy za sztukę, Dada około 40 gr ;) Dada mają jeden maleńki minus, od czasu do czasu na dupkach Chłopców zostaje trochę kleju z falbanek, jednak nie jest to jakiś dramatyczny problem. Reasumując pieluchy Dada polecam i daję ocenę 6- w skali 6 stopniowej.
     
      
Pieluchy Dada, Biedronka: ok 29 zł.
Jeszcze dopisek odnośnie pieluch wielorazowych. Wielokrotnie byłam namawiana na tę formę pieluchowania, ponoć zdrowiej, bezpieczniej i …taniej (a prąd, woda etc??), szczególnie przy dwójce dzieci. Jednak jakoś to do mnie nie przemawia, nie mam zamiaru mieć większego kontaktu z dziecięcą kupą niż muszę :) No niehigieniczne mi się to wydaje. Pieluchę jednorazową zwijam i wyrzucam, nie mam ochoty na grzebanie się w g..wnie, wyrzucanie go do kibelka czy o zgrozo, zapieranie itd. Nie dla mnie to i już, jednak wiem, że wielu rodziców stosuje i sobie chwali pieluchy wielorazowe. Mimo wszystko uważam, że Dada jest dobrą alternatywą i dla wielorazówek, napewno jeśli chodzi o koszta i higienę :)

(722 Posts)

 • http://www.blogger.com/profile/07435753886291684434 @Piniata

  Dada produkowane są przez tą samą firmę co Pampers :D
  My też ich używamy :)

 • http://www.blogger.com/profile/09226559904073884273 agnieszka

  A ja po użyciu przy córce tych zwykłych DADA jakieś 2 lata temu byłam im niechętne. Teraz przy małym spróbuję – czuję się namówiona i zamierzam wysłać info do producenta, aby dali Ci dożywotni zapas pieluch za taką recenzję :)
  PS. Twoja opinia o medeli mini całkowicie zgadza się z moją – pozwolisz, że wykorzystam link do tego postu przy sprzedaży laktatora?

 • http://www.blogger.com/profile/04490640369645417699 agg

  Agnieszka pewnie wykorzystuj link, kopiuj co Ci potrzebne :)
  Zwykłe Dada się do tych Premium nie umywają :) Spróbuj koniecznie, duża kasa to to nie jest, a nóż Wam podpasują.
  I nie wiedziałam, że robi je ta sama firma co Pampersy, na opakowaniu nie znalazłam takiej informacji, ale faktycznie jeśli chodzi o jakość to są porównywalne.

 • http://www.blogger.com/profile/09226559904073884273 agnieszka

  A ja właśnie kasę wydaję na Pampersy Premium i to jednak daje po kieszeni.
  Wykorzystam, wykorzystam jak tylko zakończę używanie – też prześlę do producenta, może Ci nagrodę przyznają – oni lubią takie reklamy pochlebne. Jeśli zgarnę więcej niż się spodziewam – wyślę ci prowizję :D Poza tym napisałaś to, co mi w głowie siedziało na ten temat tylko nie miałam weny, aby to opisać. A to bardzo pomocny opis jest :)

 • http://www.blogger.com/profile/04490640369645417699 agg

  Dzięki, cieszę się, że moje opisy się przydają :)

 • http://www.blogger.com/profile/04016337900512546697 ZEZULLA

  U nas Dada rządzą. Pampersy wzięliśmy tylko do szpitala, bo niby najmniej uczulają(?) a nie chciałam mieć niespodzianki w formie wysypki u Julimdy tuż po porodzie. Po powrocie do domu jego pupencja zapakowana została w Dada i tak już zostało:D
  Z tym, że nam czasem przeciekają, ale przeciekały tez Pampersy, więc winy doszukuję się w naszym ich zakładaniu:D

 • http://www.blogger.com/profile/04490640369645417699 agg

  Dokładnie, u nas sporadycznie przeciekały i Pampersy i Higgisy i właściwie każde inne, także nie ma pieluch w 100% idealnych, choć pieluchom Dada niewiele brakuje ;)

 • Anonymous

  Ja też uwielbiam te pieluszki, najbardziej za to, że są na moja kieszeń.

 • http://www.blogger.com/profile/11785071118654068186 ju

  tez testowaliśmy wiele pieluch,rzadza DADA,choć przy starszej córce używaliśmy najczęściej pieluch z Lidla;) a co do wielorazowych-mam identyczne odczucia;)

 • http://www.blogger.com/profile/11785071118654068186 ju

  my też uzywamy DADA,a przy starszej córci hitem były pieluchy lidlowe,co do wielorazowych-moje odczucia są identyczne,jak Twoje…